Novakova pobjeda za drugo mjesto i finale Šangaja

Sport

Novak Đoković se vratio na drugu poziciju na ATP listi nakon što je u polufinalu sa 2:0 (6:2, 6:1) dobio Aleksandra Zvereva. Pružio je odličnu partiju i deklasirao mladog rivala i revanširao mu se za poraz u Rimu.

Novak Đoković je podsjetio na svoje najbolje dane. Od starta je nametnuo svoj ritam, bio siguran na servis i nije dozvolio rivalu nijednu šansu da ga ugrozi. Srpski teniser je “plesao” na terenu.

Đoković je iskoristio prvu ukazanu šansu da napravi brejk u prvom setu.

Do šestog gema teniseri su bili sigurni na svoj servis i nisu dozvolili rivalu bilo kakvu priliku za brejk. Tada je Novak podigao nivo igre i vezao četiri poena te napravio brejk i poveo 4:2.

Zatim je bio siguran na svoj servis. Zverev je pao u igri pa Đoković za 31 minut dolazi do prvog seta sa 6:2.

U nastavku ista situacija na terenu. Đoković je opet iskoristio brejk šansu u četvrtom gemu i poveo 3:1, a Zverev više nije imao šansi. Na kraju sigurnih 6:1.