Francuska prvi polufinalista Svjetskog fudbalskog prvenstva

Sport

Fudbalska reprezentacija Francuske prvi je polufinalista Svjetskog prvenstva u Rusiji, a “galski pijetlovi” u prvoj utakmici polufinala pobijedili su Urugvaj rezultatom 2:0.

Francuska je povela u 40. minutu nakon što je Grizman ubacio za Varana, a ovaj glavom smjestio loptu u mrežu.

U 43. minutu Urugvaj je imao odličnu priliku za izjednačenje, ali je udarac Kaseresa glavom, nevjerovatnom intervencijom zaustavio golman Francuske Ugo Loris koji je najzaslužniji što je njegova reprezentacija na odmor otišla sa prednošću od jednog gola.

U 61. minutu, Grizman je šutirao sa dvadesetak metara iskosa sa lijeve strane, međutim, Muslera je bio na toj lopti, međutim, ona se od ruku golmana Urugvaja odbila i završila u mreži, tako da je i ovaj meč obilježila jedna katastrofalna greška čuvara mreže.

Didije Dešam tako ima priliku da postane treći čovjek na svijetu koji bi titulu šampiona svijeta osvojio kao igrač i selektor, a prije njega to su uradili brazilac Zagalo i Franc Bekembauer iz Njemačke.