Krađa ili ne? Sudija Janku oduzeo već osvojeni poen!

Sport

Srpski teniser Janko Tipsarević ušao je u verbalni sukob sa sudijom zbog odluke koju je doneo u finišu četvrtog seta meča sa Pablom Karenjom Bustom.
Sudija je oduzeo Tipsareviću već osvojeni poen i tako ga onemogućio da dođe do tri vezane brejk šanse za rezultatski povratak u set.

Pri rezultatu 6:3, 6:4, 1:6, 4:5 (40:0), Janko je odlično izgradio poen i izašao na mrežu – usledio je dobar lob protivnika i težak smeč, posle kojeg je srpski igrač povika „C’mon“.

Međutim, sudija mu je oduzeo poen jer, kako je objasnio, on nije završen, pošto loptica nije dva puta odskočila, a Karenjo Busta je uspeo da uzvrati. I bez ponovljenog snimka bilo je jasno da je glavni arbitar oštetio Tipsarevića, pošto Španac nikako nije mogao da bekhend pošalje u teren.

Ovakva greška desila se u najgorem mogućem trenutku – da mu je dodeljen poen, Srbin bi imao tri brejk šanse i dobru situaciju da izjednači na 5:5 u četvrtom setu.

S obzirom na to da ima set viška, pod većim pritiskom bi bio mnogo neiskusniji momak iz Hihona.